איך טוויסט קטן בעיצוב הזמנה לבר מצווה יציל את האורחים (ואת החתן…) מפאדיחות

יש בבר מצוות קטע אירוני ואפילו קצת מביך: הרבה מהאורחים שאתם שולחים להם הזמנות לבת מצווה או לבר מצווה, בכלל אינם מכירים את הנער. הם מגיעים בגלל שהם קרובים שלכם ההורים, חברים או מכרים מן העבר. הילד הנחמד שהגיע לגיל 13 הוא רק תירוץ להיפגש.
זה יוצר מצב לא נעים שבו הדוד הנכבד ניגש אל חתן בר המצווה לברך אותו, וזה נשמע בערך ככה: "מזל טוב, יחזקאל! אה? יחזקאל זה אח שלך? אז איך קוראים לך?…"
בקיצור, הם אפילו לא זוכרים את השם… זה לא נעים להם, ובטח לא לחתן הבר מצווה. זה חבל, כי יש דרכים מאוד פשוטות לפתור את זה.

עצבו את ההזמנה לבר מצווה מסביב לשם של הילד שלכם

כדי לעזור לאורחים לזכור שמרכז החגיגה הוא חתן בר המצווה, שבהחלט יש לו שם ואישיות משלו, אפשר להיעזר בטכניקה מעניינת, שמתחילה כבר בשלב של עיצוב ההזמנה לבת מצווה / בר מצווה.

באופן טבעי, כשאנשים מסתכלים בהזמנות לבר מצווה הם מחפשים בעיקר את הפרטים הטכניים: איפה האירוע ייערך, באיזה תאריך ובאיזו שעה. שם הנער או הנערה, למרות שהוא באותיות גדולות ומודגשות, לא מעניין אותם. עיצוב נכון של הזמנת בת מצווה או בר מצווה יפנה את תשומת הלב של המוזמן אל השם דווקא.

איך בדיוק? יש דרכים רבות. למשל, אם לילד שלכם קוראים נריה, עצבו את השם עם אלמנטים של נרות. לילדה קוראים דבורה? שחקו עם דבורים. מעצב הזמנות שמבין קצת בטיפוגרפיה ובקליגרפיה עברית יוכל לספק לכם שפע רעיונות מן הסוג הזה. לא תאמינו כמה הוויזואליות היצירתית הזאת עוזרת לשם של הבן שלכם להיחקק בזיכרון של האורחים, וגם לתת להם איזו היכרות איתו אישית.

בפרוייקט דוּּמִילָה (גילוי נאות: זהו פרוייקט שאני היזם שלו) תוכלו לקבל עיצוב מכיוון שונה לגמרי, אבל מתאים למגוון רחב של שמות, ובמחיר זול ושווה לכל נפש: האתר מסוגל לחולל את השם של הילד שלכם כאמביגרמה, שניתן לקרוא אותה משני הצדדים. זה דבר שמושך את העין ומעורר התפעלות, המוזמנים יסתכלו בשם זמן ארוך ויקראו אותו שוב ושוב, ישר והפוך, והוא ייכנס להם עמוק עמוק לזיכרון.
המפגש שלהם עם הילד שלכם יהיה קצת יותר אותנטי ומשמח😊.

יוחאי אורלן

יוחאי אורלן

יוחאי אורלן

יוחאי אורלן

אני אוהב מילים. חוקר אותן, ממשש אותן, לש אותן, יוצר בהן - וגם מלמד אותן. משמש כמורה לעברית בישיבה התיכונית מצפה רמון, וגם באתר הלימודים הטוב בארץ "גול". מעבר לכך אני מנהל את ערוץ היוטיוב הגדול בישראל בנושאי עברית, ונהנה במיוחד מלפצח פסוקים בתנ"ך, ומלכתוב סיפורים. המון.

אמביגרמה: מה זה הדבר הזה?

מה זאת בכלל אמביגרמה? אפשר להסביר, אבל הרבה יותר קל להראות. תתכוננו – זה יהיה טיפה דומה למופע קסמים: יהיה רגע קטן שבו לא תבינו מה

קרא עוד »
פלינדרום ואמביגרמה

פלינדרום VS אמביגרמה

פעם כשהתחלתי להתעסק עם אמביגרמות, לא ידעתי אפילו מה השם שלהן. זרקתי שאלה בפייסבוק: "מי יודע איך קוראים למילים שניתן לקרוא אותן אותו דבר כשהופכים

קרא עוד »