בְּסַךְ הַכֹּל נִסִּיתֶם לִלְמֹד לְנַקֵּד עִבְרִית...

תפסיקו להסתבך! 5 שעות של קורס ניקוד דיגיטלי בשיטה חדשנית ומאירת עיניים יסגרו לכם את הפינה. הפעם זה יצליח - אתם תדעו לנקד.

רוצים לדעת לנקד?

במיוחד עבורכם:
קורס דיגיטלי מהנה, שבסופו תדעו איך לנקד.
בעלות של 930 ש"ח בלבד!
זמן הקורס 5 שעות, כאשר בכל שעה שתרצו תוכלו לצפות בו.

הפעם זה יצליח – אתם תדעו לנקד

קוד הניקוד העברי פֻּצַּח סוף סוף, ועכשיו כל מי שרוצה ללמוד לנקד – יכול!
זה קורה באמצעות קורס דיגיטלי שבו 5 שעות שכוללות עשרות סרטונים חווייתיים, מאירי עיניים ומלאי הומור.
לא עוד חוקים יובשניים וסבוכים שמוציאים את כל החשק מלנקד. "קוד הניקוד" יפתח לכם צוהר למוח של דובר העברית הקדום, ופתאום כל הנקודות יתחברו יחד, ואתם תבינו את ה"למה" הגדול של הניקוד. כשה"למה" ברור, גם ה"איך" זורם, ואתם תמצאו את עצמכם עם שיטה אינטואיטיבית ומהירה לניקוד, שתוכלו ליישם בקלות.

בתוך כ-5 שעות:

אתם תנקדו בקלות ובהנאה – כאילו זה משחק.

תוכלו לבחון בעין ביקורתית תוצאות של נקדנים אוטומטיים, ולתקן אותם לפי הצורך.

תבינו את המכניקה המקסימה של הניקוד ואת ההיגיון הטבעי שבו.

תגיעו, על הדרך, לשליטה גבוהה מאוד בנושאי דקדוק רבים ושונים.

תקבלו תשובות על עשרות שאלות מציקות שקשורות לשפת האם שלכם.

תקבלו ידע נדיר (שלא תמצאו בשום מקום אחר) שתשמחו לחלוק עם הסביבה שלכם.

תפסיקו להיות מוּבָכים מחוסר ידיעה בנושאים בסיסיים בשפה.

תהפכו לכמה דקות לאנשים החכמים ביותר בחדר:)

תוכלו להסביר אפילו לתלמידים ביסודי (!) את עקרונות הניקוד.

הניקוד הוא המפתח לליבה של העברית

בכיתה א, כששאלתם את המורה בתמימות מה ההבדל בין קמץ לפתח ולמה צריך גם וגם, קיבלתם גמגום מתחמק. המסר היה ברור: אין הגיון בשיגעון. ולמי אכפת בעצם.

זה חבל מאוד, כי הניקוד הוא בשר מבשרה של השפה העברית. לא לחינם טקסט מנוקד מעורר בנו תחושה של דיוק, חיוניות, ובעיקר כבוד עמוק לכל מילה. לא לחינם משוררים מקפידים לנקד את השירים שלהם. לא לחינם מנוקד התנ"ך.

העניין הוא שמי שאינו מבין איך הניקוד עובד, פשוט אינו מכיר את העברית לעומק. כי העדינוּת, הדקויות, הפרטים הקטנטנים שעושים את ההבדל – שוכנים בניקוד.

רבים מאוצרות הרוח שנכתבו בשפה העברית – ובראשם התנ"ך – מלווים בניקוד, ולא לחינם. במקרים אין ספור שוני קטן בניקוד מעיד על שוני גדול במשמעות. בלי לשלוט בניקוד, ניתן להפריח כל מיני רעיונות ופרשנויות לחלל האוויר, אבל אדם שמבין ניקוד אוחז בידו איזמל מנתחים רב עוצמה להפרדת האמת מן השטויות.

עד היום הניקוד היה מחסום ענק שעמד בפני רוב האוכלוסייה בדרך להכרת העברית, כי כללי הניקוד רבים וסבוכים מאוד. אפילו עבור סטודנטים ללשון עברית, שאוהבים את העברית ומכירים אותה, קורס הניקוד הוא לעתים קרובות כאב ראש ובלגן אחד גדול. סטודנטים רבים צריכים לחזור על הקורס פעמיים (ויותר!) כיוון שלא קיבלו בו ציון עובר.

זה מתסכל. ויותר מכך מתסכלת התחושה שבאמת יש לשפה העברית עולם שלם של ניואנסים שהוא חתום וסתום בפני רוב הציבור על מסגר ובריח.

הקורס הדיגיטלי "קוד הניקוד" משנה את התמונה מן הקצה אל הקצה. מעכשיו כל מי שרוצה לדעת לנקד יכול לסגור את הפינה הזאת בקלות, במהירות, בכל שעה ומכל מקום.

הכשלונות המפוארים שמאחורי "קוד הניקוד"

נעים להכיר – יוחאי אורלן, ואת חטאיי אני מזכיר היום…

מי שמכיר אותי יודע שאני נמצא בזירת הלשון העברית באינטרנט כבר כמעט 10 שנים. יש לי ערוץ יוטיוב בנושאי עברית שונים, ואני מנהל קורס אינטרנטי באתר "גול" שבעזרתו עברו את הבגרות בלשון כבר עשרות אלפי תלמידים.

התענוג הכי גדול שלי בכל מה שאני עושה הוא לקחת נושא סבוך ומורכב ולמצוא שיטות חדשות, חוויתיות ומדליקות לשלוט בו ולזכור אותו. זה בעיקר מה שהפך את ערוץ היוטיוב ואת הקורס שלי לכל כך פופולריים בקרב הניגשים לבגרות בלשון עברית. יש תגובה שקיבלתי על סרטונים כבר המון פעמים בוריאציות שונות, והיא הולכת ככה:

ההצלחה שלי עלתה לי לראש כנראה, כי ג'וק חדש השתלט עליי: לפצח את מערכת החוקים הכי מורכבת ומסובכת שאני מכיר בשפה העברית – הניקוד – כך שתהיה מונגשת לכל אחד. רציתי ליצור קורס ניקוד דיגיטלי שילמד את הנושא באופן השווה לכל נפש. מרוב תשוקה התעלמתי מפרט אחד קטן: אני עצמי לא באמת ידעתי לנקד אז.

כן כן, גם אני בוגר שעות ארוכות של בהייה בחוק ניקוד ההברות, פיצוצי צרורות, חיטופים ושוואים מרחפים. וכמו כולם, גם אני הבנתי מעט וניחשתי הרבה. אבל חשבתי שאני מבין גדול, ואת מעט העקרונות שכן ידעתי התחלתי להפיץ ברשת.

זה היה לפני 5 שנים.

כצפוי, נתקעתי די מהר. היער הבלתי נגמר של חוקי הניקוד בלע אותי לתוכו, ואני נאבקתי בו ונאבקתי בגלים גלים. כי כשהתחלתי להיכנס לדברים לעומק ולשבור את הראש על השאלה איך באמת מנקדים, כולל חטפים ודגשים ושוואים נעים והכול, התבהר לי עד כמה העניין אכן מסובך, וכמה חוקים וסעיפי חוקים ויוצאי דופן יש בעולם. למעשה התחלתי להתייאש מן הסיכוי להבין היטב את הניקוד, ובטח מן הסיכוי להנגיש הכול לכולם.

ואז, אחרי שעות של התבכבשות, עלה בדעתי רעיון מוזר. אמרתי לעצמי: בוא נעזוב רגע את כל החוקים שאני מכיר ושאנשים אחרים נסחו. בוא נבדוק את הסטטיסטיקות.

יצרתי קובץ של כ-20,000 ערכים מילוניים מנוקדים, ופתחתי בעבודה שאיש עוד לא עשה לפניי (ככל הידוע לי): לבחון סטטיסטיקות של ניקוד באמצעות המחשב. צירופים. בדקתי אילו סימני ניקוד נוטים לשכון זה לצד זה, ואלו לא. היכן נפוצים סימני ניקוד כאלה, והיכן אחרים.

הסטטיסטיקות האלה פתחו לי את העיניים. הן גרמו לי, סוף כל סוף, לראות את התמונה הגדולה ואת הסדר המופתי שקיים בניקוד העברי. כשהסדר היה מול עיניי, גם החוקים הישנים שהכרתי קיבלו פתאום הגיון מחודש. הם נעשו כל כך טבעיים והרמוניים שבא לבכות.

יוצאי דופן תמיד היו ותמיד יהיו אבל הסטטיסטיקות העמידו אותם במקומם הראוי. במקום לוותר על התמונה הגדולה והפשוטה בגלל קומץ מילים סוררות, החלטתי להתעקש על הכללים, ואת יוצאי הדופן פשוט לצרף ברשימות מסודרות.

כך קרם הקורס "קוד הניקוד" עור וגידים. קורס שילמד אתכם סוף סוף לנקד באופן טבעי וזורם, ובקלי קלות.

להתראות לך "חוק ניקוד ההברות", ברוך הבא "קוד הניקוד".

מה אומרים התלמידים?

הקורס "קוד הניקוד" הוא חם וטרי, עכשיו יצא מהתנור. אבל הנה ביקורת אחת שנתנה התלמידה היקרה רחל רוזין:

והנה ביקורת של ד"ר חיים מזרחי, אחד מאנשי ההוראה המתקנת המובילים בארץ:

בנוסף, הנה כמה תגובות, ממש טיפה מן הים, על קורס ההכנה שלי לבגרות בלשון ועל סרטוני היוטיוב שלי לקראתה. זה אולי יסביר לכם למה אני כל כך בטוח בתכנים שאני יוצר.

מבנה הקורס "קוד הניקוד"

"קוד הניקוד" הוא קורס פשוט ומסודר, כי לאמיתו של דבר גם הניקוד הוא פשוט ומסודר. כבר מהצצה קלה במבנה של הקורס, אתם תתחילו להבין איך לנקד:) אז בואו נציץ יחד, כאן ועכשיו.

קודם כל נלמד על 3 מערכות של כללים לניקוד, השייכות ל-3 סוגי מילים שונים:

המבנה הזה מביא אותנו היישר אל פרקי הקורס:

פרק 1

מֻשָּׂגֵי בָּסִיס

בפרק זה נכיר את המושגים הבסיסיים הנוגעים לניקוד, למשל סוגי ההברות, סוגי התנועות, סוגי השוואים, סוגי הדגשים, החטפים, המפיק ועוד.

פרק 2

עֶקְרוׂן הַסַּכִּין

בפרק זה נלמד על שני תחומי הניקוד שבתוך המילה, וכיצד הם באים לידי ביטוי בשלושת סוגי המילים: צורות יסוד, נטיות ומילים לועזיות.

פרק 3

צוּרוֹת הַיְּסוֹד

בפרקים אלה נלמד לנקד צורות יסוד על פי עקרונות "ראש חודש סיון", "צמד עיצורים" ו"שולית השרברב".

פרק 4

הַנְּטִיּוֹת

בפרקים אלה נכיר את התהליכים הפועלים על מילים נטויות – "רֹאש חׂדֶש חָדָש", ו"דֻּכָּס חַי". כמו כן נלמד להשתמש בשיטות "דע מאין באת" ו"אמור לי מי חבריך" לזיהוי חיטופים. 

פרק 5

מִלִּים לוֹעֲזִיּוֹת

בפרק זה נכיר את האסכולות העיקריות בניקוד מילים לועזיות ונלמד לנקד אותן בשיטה הקלה ביותר – שיטת מילון "רב מילים" (מורפיקס).

קובץ מצורף

רְשִׁימַת יוֹצְאֵי דּׂפֶן

יש קבוצה חמקמקה של מילים ייחודיות ויוצאות דופן, שאינן מצליחות להילכד ברשתה של שום שיטת ניקוד. אתם תקבלו רשימה מסודרת של המילים הללו, הרשימה המפורטת ביותר שנעשתה אי פעם.

בנוסף תקבלו:

כְּלֵי תִּרְגּוּל

בכל שלב של הקורס תוכלו לתרגל את מה שלמדתם עד שתשלטו בו היטב. התרגול יטמיע אצלכם לא רק את חוקי הניקוד, אלא יעזור לכם לפתח תשומת לב לעברית ולדקדוק שלה באופן כללי. ניתן לתרגל באמצעות חוברת עבודה הכוללת פתרונות, שלב אחרי שלב, וכן לצפות בסרטונים שיראו לכם את הדרך המדויקת להגיע לפתרון.

100% אחריות עלינו

אני בטוח שהקורס "קוד הניקוד" הוא ממש בשורה, ואתם עומדים להידלק עליו וללמוד ממנו הרבה  מאוד. אבל אם מסיבה כלשהי לא תהיו מרוצים, אין לי שום עניין לקבל מכם תשלום עליו.
לכן, מרגע הרכישה יש לכם שבועיים שבהם אתם יכולים לעבור על הקורס ישר והפוך. כל התכנים פתוחים לכם. לא היה מועיל? לא נהניתם? אכלתם משהו מקולקל? כתבו לי למייל האישי – yochayo@gmail.com ותקבלו החזר מיידי, בלי חיטוטים ובלי חפירות. אחרי שתקבלו החזר, אני כנראה אשאל אתכם למה פרשתם, כדי לשפר ולתקן. גם אז לא תהיו חייבים לענות.

בונוסים

קורס ההכנה המלא לבגרות בעברית באתר "גול" - מנוי לשנה

תתפלאו – את הקורס זה לוקחים גם הרבה מבוגרים שרוצים להעמיק את ההבנה שלהם בשפה העברית. החומר לבגרות הוא ריכוז תמציתי ומזוקק של הנושאים החשובים בעברית, ובקורס באתר "גול" הם מוצגים לכם בצורה ידידותית, הומוריסטית, וברורה מאוד, עם הברקות ושיטות שככל הנראה מעולם לא שמעתם עליהן. מעט מן הנושאים בקורס הזה:

– טעויות נפוצות בעברית והדרך לתקן אותן.

– שיטת "שלושת העדים" לזיהוי בניין (עיקרון דקדוקי מדהים שגיליתי בעצמי).

– 10 הגזרות המפתח לפיצוח השורשים העבריים.

– איך יוצרים מילים חדשות בעברית? מדריך מהיר לחבר האקדמיה ללשון עברית:)

שווי: 588 ש"ח

קורס זכר ונקבה בעברית - שליטה מלאה

בקורס הזה תגלו כמה סודות מפתיעים שאף אחד לא יודע על השפה העברית, וייפלו לכם כמה אסימונים בנושא החידתי והמוזר הזה – המין הדקדוקי בעברית. בין השאר תבינו:

– איך יודעים אם מילים שונות, כמו: גרב/צומת/כיכר/דיו ועוד – הן זכר או נקבה?

– למה חלון זה זכר ואילו דלת – נקבה?

– אם קול זה זכר, למה אומרים ברבים "קולות"?

– ובעיקר: האם קיימת חוקיות בזכר ונקבה בעברית?

חוץ מזה תקבלו את סימן הזיכרון הכי מושקע ויפה שיצרתי אי פעם (ויצרתי הרבה:))

שווי: 147 ש"ח

ייעוץ לשוני אישי בוואצפ למשך שנה

זהו הבונוס המשמעותי ביותר מבחינתי. יש לכם קו פתוח אליי בוואצפ לשאלות בענייני ניקוד, אבל לא רק – בכל נושא לשוני שעולה על דעתכם.

ההתחייבות שלי היא למשך שנה, אבל סביר להניח שאמשיך לתת את זה לתקופה ארוכה יותר. זאת מתנה נדירה ששווה הרבה מאוד כסף, אבל אני אוהב לפנק את התלמידים שלי:)

עם זאת, הבונוס הזה יכול לרדת מהדף הזה בכל רגע נתון, כי יש לי, כמו לכולם, רק 24 שעות ביום… אז אם זה מעניין אתכם, תזדרזו.

שווי: 1497 ש"ח

סך הכול: 2232 ש"ח

כמה עולה התענוג?

הפלא הבלתי ייאמן שנעשה כאן הוא שלקחנו נושא שנלמד באקדמיה במשך 20 שעות ואף כפול מכך (ועדיין תלמידים לא שולטים בו) והפכנו אותו לקורס בן חמש שעות בסך הכול (שאחריהן תדעו לנקד מצויין).

במילים אחרות: במקרה הזה ככל שהקורס יותר קצר, הוא שווה יותר:) אתם פשוט מקבלים את כל החומר (כמעט) בשיטה מהפכנית שהצליחה לכווץ אותו למימדים זעירים ונגישים, בלי לפגוע בו.

בכל דקה של הקורס הושקעה מחשבה רבה איך היא תהיה אפקטיבית עבורכם ותלמד אתכם בדיוק את מה שאתם צריכים לדעת. לכן המחיר הרשמי של קורס "קוד הניקוד" הוא:

296*5
1480 ש"ח

זה לא המחיר שתשלמו כעת.
עכשיו זה המחזור הראשון של הקורס ואני מאוד מאוד רוצה שיירשמו כמה שיותר אנשים! לכן, לתקופת ההשקה הקורס והבונוסים מוצעים במחיר מציאה של:

186*5
930 ש"ח

שאלות נפוצות:

בהנחה שברור לך איך הוגים את המילה, כן – ב-99%. ועד היום עוד לא היה אף קורס ניקוד בעולם שהצליח להביא לתוצאה אפילו קרובה לזו. כל קורס, גם אקדמי, שתמצאו, גם אם הוא נמשך 20 שעות, אינו מתייחס ליוצאי הדופן הרבים ומשאיר הרבה חללים פתוחים.

אבל (וזו נקודה חשובה):  בקורס זה לא נלמד להכריע בין אפשרויות הגייה שאנו מתלבטים ביניהן (למשל – ארנְבונים או ארנָבונים? העֵז או העִיז?), ולא נעמוד על תיקוני הגייה שונים. נושא זה הוא רחב עמוק וסבוך הרבה יותר, ויוקדש לו קורס נפרד.
בכל מקרה, את רוב המילים הנפוצות בעברית, רוב דוברי העברית הוגים נכון ובביטחון. לכן, לניקוד שוטף, הקורס הזה מספיק לחלוטין.

לא. לקורס לא נדרש שום ידע קודם, כל מושגי היסוד מוסברים בפרק הראשון של הקורס "מושגי הבסיס".

למעשה נושאי המשקלים, הבניינים והגזרות אינם מוזכרים בקורס כמעט אף פעם, כי שיטת קוד הניקוד מבוססת בעיקר על האזנה למה שאנו אומרים, וגזירת הניקוד מכך.

לפיכך, הידע המקדים היחיד שנדרש הוא דיבור עברית ברמה סבירה – רמה של דובר עברית ממוצע.

אם בכל זאת חשוב לכם להכיר את עולם הגזרות, המשקלים והבניינים, זה נמצא באופן מקיף בתוך הבונוס – הקורס לבגרות שבאתר "גול".

אם הגעתם עד כאן וממש ממש מתחשק לכם ללמוד לנקד, והעלות זה הדבר היחיד שמפריע לכם, יתכן שאוכל לעזור. אנא צרו איתי קשר בפרטי: https://bit.ly/37xC0gW
אפשר גם באימייל: yochayo@gmail.com

זהירות! תופעות לוואי

לפני שאתם קופצים ראש לקורס, קחו בחשבון שהעיסוק בניקוד מכוונן את המוח שלכם לאזורים שלא הורגלתם אליהם. שליטה בניקוד מביאה איתה מומחיות מובנית בחלקים ניכרים בגלרייה הענקית של הדקדוק העברי. בסיום הקורס אתם לא רק תדעו לנקד, אלא גם תתחילו לשים לב, אפילו באופן כפייתי, לפרטים דקדוקיים שונים שכל מילה נושאת בד.נ.א. שלה.

זה עלול להיות ממכר. היתרון הוא, שעכשיו לפחות תדעו על מה אתם מדברים. כמעט אין בנמצא מושג דקדוקי שאינו מבוטָא בניקוד, ולכן בסוף הקורס אתם תצאו עם ידע כללי רחב הרבה יותר לגבי הדקדוק העברי בכלל.

גרוע מכך: מכיוון שאתם עומדים ליישם את הידע הזה לצורך קונקרטי – ניקוד – הוא יוטמע בכם עמוק עמוק, בדיוק כשם ששיעור הנהיגה הפיזי הראשון שקול כנגד אלף ספרים עבי כרס העוסקים במבנה של רכבים ובחוקי התנועה.

לא מרתיע אתכם? גם אותי לא:) אבל הייתי חייב להזהיר:)

אז… למה אתם מחכים?

למחזור הבא אולי? שאז הקורס יעלה הרבה יותר? חבל… אם חשוב לכם להכיר את הניקוד העברי, "קוד הניקוד" הוא הדרך הכי טובה בשביל זה כיום, בכל העולם. באחריות. והמחיר, לא בטוח שיישאר תמיד כזה…
אני מאוד אשמח לראות אתכם בפנים,

יוחאי